[18.01.2010] Przedpremierowe przedstawienie sztuk

Programy i granty » Archiwum » POKL "Każdy przejaw życia jest teatrem" » Aktualności » [18.01.2010] Przedpremierowe przedstawienie sztuk

 

 

W dniu 29 grudnia 2010 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozłowie odbyło się przedpremierowe przedstawienie sztuk przygotowanych przez uczestników projektu „Każdy przejaw życia jest teatrem”.

Sztuka była zadedykowana rodzicom i uczestnikom projektu. Natomiast 9 stycznia 2011 nasi „młodzi aktorzy” zaprezentowali się przed zaproszonymi gośćmi: rodzicami oraz radnymi z Gminy Kozłów. Projekt realizowany był od dnia 1 września do końca grudnia 2010. W czasie rekrutacji wyłoniono 30 osób (15 uczniów Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy oraz 15 uczniów gimnazjum w Kozłowie). Na przedstawienie przybyło około stu osób. Młodsza grupa stworzyła swój amatorski teatr nazwany Mapeti i przygotowała sztukę zatytułowaną „W świecie Jana Brzechwy” natomiast gimnazjaliści swój teatr nazwali Maxymalni i wystawili spektakl pod tytułem „Schronisko dla bezdomnych duchów”. Występy poprzedziła mowa powitalna pani kierownik Bożeny Tabor, po której widzowie mogli „krok po kroku” prześledzić przygotowania oraz przebieg projektu oglądając prezentację multimedialną przygotowaną przez pracowników i stażystów. Pierwszą sztukę przedstawiła młodzież z gimnazjum, interpretując ją można było znaleźć odzwierciedlenie teraźniejszego życia ludzi, którzy w natłoku zdarzeń i ciągłym poszukiwaniu ulepszenia swojego życia poddają się upływowi czasu: zaniedbując dzieci, popadają w hazard, obserwują sąsiadów zazdroszcząc im każdorazowej chwili szczęścia. Drugi spektakl był swoistego rodzaju podróżą do beztroskich lat dzieciństwa, gdzie czas wolniej płynął, a każda przeszkoda stawała się błahostką. Dzieci przedstawiły nam wiersze Jana Brzechwy miedzy innymi: „Kaczkę dziwaczkę”, „Skarżypytę”, „Samochwałę” i „Kwokę”. Wyobraźnię widzów pobudzały oryginalne stroje aktorów, które biblioteka wypożyczyła i zakupiła na cele przedstawień. Po występach goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez pracowników GBP. Czas zatrzymał się na chwilę w przemiłej atmosferze przy rozmowach i anegdotach.

 

GALERIA