Legimi w GBP w Kozłowie!

Aktualności » Legimi w GBP w Kozłowie!

Gminna Biblioteka Publiczna w Kozłowie dołączyła do grona bibliotek oferujących swoim czytelnikom dostęp do szerokiej oferty e-booków i audiobooków na platformie Legimi.

 

GBP w Kozłowie jest jedną z dwóch bibliotek publicznych w województwie małopolskim, które wykupiły dla czytelników dostęp do LEGIMI na 2020/21 rok!

 

Z bezpłatnej dla czytelników GBP w Kozłowie internetowej wypożyczalni Legimi - www.legimi.pl  zawierającej ok. 60 tysięcy e-booków i audiobooków – w tym aktualnych hitów wydawniczych i pozycji cenionych autorów literatury obyczajowej, fantastycznej, kryminalnej, dziecięcej i młodzieżowej oraz faktu i reportaży – skorzystać może każdy czytelnik Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozłowie powyżej 15. roku życia, posiadający ważną kartę czytelnika, bez blokady na koncie czytelniczym.

 

Kody ważne na miesiąc, wydawane są za pośrednictwem poczty elektronicznej: biblioteka@kozlow.pl - od pierwszego dnia roboczego danego miesiąca do wyczerpania limitu kodów przeznaczonych na ten miesiąc. 

 

Aby otrzymać kod należy zwrócić się mailem z prośbą o wydanie takiego kodu, podając imię i nazwisko oraz nr karty czytelnika (jeśli jest znany). Osoby niezapisane do GBP w Kozłowie nie są uprawnione do otrzymania kodu.

 

Za pomocą otrzymanego kodu, należy dokonać jednorazowej rejestracji z własnego urządzenia (komputer, smartfon, tablet, czytnik) na stronie https://www.legimi.pl/rajska/. Po rejestracji z e-wypożyczalni korzystać można bezpośrednio w aplikacji Legimi (także offline). Aktywowany kod ważny jest przez miesiąc licząc od dnia aktywacji, po miesiącu można zwrócić się do biblioteki po kolejny.

 

O przyznaniu kodu decyduje kolejność zgłoszeń przesyłanych e-mailem w dniu rozpoczęcia wydawania kodów. Jeden czytelnik może otrzymać tylko jeden kod w danym miesiącu. 

 

Serwis Legimi jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy lubią czytać ale nie lubią dźwigać książek. Dzięki Legimi użytkownik otrzymuje stały i wygodny dostęp do tysięcy książek w chmurze. Wystarczy dodać na swoją półkę tytuły, które chcemy czytać. Bestsellery i nowości dostępne są w smartfonie, tablecie i czytniku e-booków.

 

 

Jak korzystać z internetowej wypożyczalni LEGIMI

 

1.  Należy być zarejestrowanym czytelnikiem Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozłowie, posiadającym ważną kartę czytelnika.

 

2.  Na stronie https://www.legimi.pl/rajska/ należy:

- wpisać otrzymany  unikatowy kod dostępu do serwisu,

- dokonać jednorazowej rejestracji w serwisie (założyć własne konto),

zalogować się do Legimi na własnym urządzeniu (czytnik, komputer, smartfon, tablet) z wykorzystaniem kodu otrzymanego w bibliotece. 

 

Ważne:

  • kod należy aktywować w miesiącu, w którym czytelnik go otrzymał – inaczej kod wygasa,
  • aktywowany kod ważny jest przez miesiąc licząc od dnia aktywacji kodu na stronie https://www.legimi.pl/rajska/,
  • po miesiącu można zwrócić się do biblioteki po kolejny kod na następny miesiąc,
  • kod może otrzymać czytelnik, który ukończył 15 lat,
  • czytelnik nie może przekazywać kodu dostępu otrzymanego w bibliotece innym osobom.

 

3.  Do czytania e-booków należy pobrać na swoje urządzenie darmową aplikację Legimi ze strony: https://www.legimi.pl/pobierz-legimi/ ,

 

4. Posługując się otrzymanym kodem dostępu, można czytać na dwóch dowolnie wybranych przez siebie urządzeniach (tablet, smartfon, czytnik, komputer).

 

5. Czytelnik „wypożycza” książki do czytania i kieruje je na własną wirtualną półkę  /zakładka „Ebooki i audiobooki”, a następnie klika na okładkę i wybiera opcje „dodaj na półkę”/.

 

6. Po zalogowaniu do serwisu Legimi otrzymanym kodem i wybraniu książek na "wirtualną półkę", czytać można już offline, bez konieczności podłączenia urządzenia do Internetu.

 

Przypominamy, że kody dostępu aktywowane na urządzeniu ważne są przez jeden miesiąc licząc od dnia ich aktywacji!

 

Uwaga: nie można czytać e-booków z pakietu „Legimi dla bibliotek” na czytnikach Kindle.

 

REGULAMIN korzystania z serwisu internetowego Legimi w ramach pakietów zakupionych przez konsorcjum bibliotek publicznych województwa małopolskiego