2014

Archiwum » 2014

 • Ogłoszenie!

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 31.12.2014 r. (Sylwester) Gminna Biblioteka Publiczna w Kozłowie będzie czynna w godzinach 900 - 1300.

 • Życzenia świąteczne...

 • Ogłoszenie!

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 24.12.2014 r. (środa) Gminna Biblioteka Publiczna w Kozłowie będzie czynna w godzinach 800 - 1200.

 • Relacja ze spotkania bożonarodzeniowego

   

   

   

  Zdjęcia ze spotkania można przejrzeć w naszej Galerii.

 • Spotkanie bożonarodzeniowe. Zapraszamy!

 • Serdecznie zapraszamy na spotkanie!

 • W teatrze i na stadionie

  Dnia 22 października 2014r.  my - uczniowie Gimnazjum w Kozłowie - wybraliśmy się na wycieczkę do Teatru im. Juliusza Słowackiego. Zachwyciły nas piękne zdobienia i bogate wnętrze XIX- wiecznego budynku. To dzięki nim teatr jest niezaprzeczalnie najpiękniejszym w Krakowie i to właśnie tam odbył się spektakl pt. ,,Chory z urojenia" w reżyserii Giovanniego Pampiglione, w którym w główną rolę wcielił się  Andrzej Grabowski. Po przyjeździe do dawnej stolicy Polski i dotarciu do teatru zostaliśmy podzieleni na 5-osobowe grupy i przydzieleni do loży, z których mieliśmy świetny widok na scenę. Głównym bohaterem sztuki był rzekomo  chory Argan,  który chciał swą córkę wydać za mąż za syna lekarza - Tomasza Biegunkę, aby mieć w domu kogoś, kto będzie go leczył. Zabawne dialogi zapewniły nie tylko mnie, ale i całej grupie ponad dwie godziny zdrowego śmiechu. Aktorzy po mistrzowsku zagrali swoje role. Mnie bardzo spodobała się gra Agnieszki Schimscheiner, która wcieliła się w Belinę - drugą żonę Argana, oraz Anny Tomaszewskiej  tworzącej kreację  zaradnej, nieco krzykliwej  pokojówki ,,chorego".

   

  Kolejnym punktem planu wycieczki było zwiedzanie stadionu Cracovii. Zostaliśmy wpuszczeni przez wejście dla VIP-ów, za którym czekał na nas pan mający nas później oprowadzać. Na samym początku przewodnik przedstawił nam historię klubu i pokazał piłkarskie trofea przyznane za ważne osiągnięcia. Następnie ruszyliśmy w głąb stadionu.

   

  Bardzo spodobał mi się fakt, że mogliśmy zobaczyć boisko z perspektywy dziennikarzy, komentatorów, sędziów, oraz osób z biletami VIP. Według mnie, najbardziej emocjonujące było wejście na murawę. Mogliśmy się wtedy poczuć jak prawdziwi piłkarze i wyobrazić sobie ich emocje podczas meczu. Na koniec dostaliśmy upominki.

   

  Bardzo podobała mi się ta wycieczka. Miło było zobaczyć Andrzeja Grabowskiego na żywo, poza rolą serialowego Ferdynanda Kiepskiego,  oraz piękny i nowoczesny stadion piłkarski.

   

   

  Zuzanna Basa, kl. 3 a

   

   

  Zdjęcia z wycieczki można przejrzeć w naszej Galerii.

   

   

   

 • Ogłoszenie!

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 10.11.2014 r. (poniedziałek) Gminna Biblioteka Publiczna w Kozłowie będzie nieczynna (dzień wolny od pracy za Święto Zmarłych przypadające w sobotę - art. 130 § 2 KP).

 • Nowy numer "Czasu Kozłowa"

  Nowy numer kwartalnika informacyjno-kulturalnego "Czas Kozłowa". Serdecznie zapraszamy do lektury tutaj.

 • Biblioteka+

  Gminna Biblioteka Publiczna w Kozłowie zakwalifikowała się w 2014 roku do udziału w Programie Wieloletnim Kultura+ Priorytet „Biblioteka+. Infrastruktura bibliotek”.

   

  Program Wieloletni Kultura + jest uchwalonym przez Radę Ministrów wieloletnim programem rządowym na lata 2011-2015. Zadania związane z programem to budowa, remont, rozbudowa infrastruktury bibliotecznej oraz wyposażenie biblioteki. Obsługa priorytetu została powierzona Instytutowi Książki w Krakowie.

   

  Wniosek Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozłowie to nowoczesna biblioteka otwarta dla wszystkich, którym nie jest obca książka i szeroko pojmowana działalność kulturalno – oświatowa. Uzyskane dofinansowanie w kwocie 1 723 336 zł pozwoli stworzyć współczesny obiekt w którym zostanie podniesiony potencjał edukacyjny, zostaną wdrożone nowe technologie, budynek zostanie dostosowany dla osób niepełnosprawnych.

   

  Oprócz nowoczesnej wypożyczalni i czytelni znajdować się tu będzie sala relaksacyjno – czytelnicza wyposażona w fotele masujące, bieżnie, stanowiska książek mówionych, kącik muzyczny, kącik malucha itp. Całkowity koszt zadania wynosi 2 297 781 zł, wkład  własny o łącznej wartości  574 445 ,00 zł ,w tym środki finansowe w kwocie 114 889 zł zabezpieczone na ten cel przez Zleceniobiorcę, oraz środki rzeczowe w postaci własności nieruchomości o wartości 459 556,00 zł. Realizacja tego programu nie byłaby możliwa bez wsparcia i zaangażowania Pana Wójta Gminy Kozłów Stanisława Pluty oraz pracowników Urzędu Gminy i biblioteki.

   

 • Wycieczka do teatru!

 • Kurs komputerowy dla seniorów!

 • Nowości czytelnicze!

  Nowości czytelnicze!

   

   

   

  GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W KOZŁOWIE


  POLECA CZYTELNIKOM WIELE NOWOŚCI!

   

   

   

  Nowości w sam raz na coraz dłuższe jesienne wieczory.
  Zachęcamy wszystkich do wypożyczania i życzymy miłej lektury.

   

   

  Zabawne perypetie szkolne jedenastoletniego chłopca, Tomka Łebskiego. Tomek chodzi do piątej klasy szkoły podstawowej. Lubi rysować, łatwo daje się ponieść wyobraźni i nie może się skupić na lekcjach. Często kłóci się ze swoją starszą siostrą Danką, nie oddaje na czas prac domowych i lubi płatać figle przemądrzałemu koledze z klasy, Markowi. Tomek jest miłośnikiem zespołu rockowego 3PACZKA. Zainspirowany ich sukcesem zakłada z najlepszym przyjacielem Darkiem własny zespół o nazwie PZOMBIE. Chce w ten sposób zaimponować Asi, koleżance z klasy, która mu się podoba. Tak zaczyna się pierwsza część perypetii Tomka Łebskiego.

   

   

   


   

  Randka to niejednokrotnie najbardziej stresujący moment w budowaniu związku. Z pewnością zachodzisz w głowę: co zrobić, gdzie zabrać drugą osobę, jak się przygotować?
  Jeśli chcesz poznać sekrety kreatywnych randek najszczęśliwszych ludzi na świecie, dobrze trafiłeś. Jeśli uświadomisz sobie, na jak wiele sposobów można spędzić czas we dwoje, zyskasz szansę na najwspanialszą randkę w swoim życiu.
  Z tą książką zaskoczysz ukochaną osobę i sprawisz jej największą na świecie przyjemność, a Wasz związek znajdzie się na zupełnie nowym poziomie. Wytęż wyobraźnię i stwórz atmosferę miłosnego uniesienia w każdym miejscu, którego wcześniej nie podejrzewałeś o  randkowy klimat.

  Ruszaj!

   

   


   

  Spotkanie po latach ma słodko-gorzki smak, a lato nad oceanem zapowiada się cudownie…
  Abbie Fox podróżuje po świecie, żyjąc pełnią życia. Dwuletnią sielankę z dala od domu przerywa rozpaczliwa wiadomość od najmłodszej siostry. Lily błaga ją o pilny powrót na wyspę Nantucket, gdzie mieszka z ojcem i Emmą, która popadła w depresję. Na domiar złego, do domku gościnnego wprowadziła się nowa lokatorka, tajemnicza Marina, z całą pewnością czyhająca na serce ich owdowiałego ojca. Dziewczęta muszą ponownie zewrzeć szyki w walce ze wspólnym wrogiem, podobnie jak przed laty, kiedy tragicznie zmarła ich matka.

   

   

   

   


   

  Darien Gee ponownie zabiera czytelniczki do urokliwego miasteczka Avalon w stanie Illinois. "Uśmiech Madeline" to pełna ciepła i humoru, a zarazem głęboko wzruszająca powieść. Poznajemy zawikłane losy, marzenia i sekrety grupy przyjaciółek, przekonując się, że to, co najcenniejsze, nigdy nie przemija.

   
   
   
   
   
   
   
   

   

  Poprzednia książka Moniki Jaruzelskiej „Towarzyszka Panienka” była głośnym wydarzeniem i natychmiast stała się bestsellerem. Córka generała opowiedziała w niej historię swojego życia. W nowej książce kreśli sylwetki rodziców, rozmawia z ojcem i matką o niełatwych relacjach rodzinnych. Zamieszcza fragmenty dziennika, w którym  notuje zdarzenia bolesne, ale też radosne.

   

   

   

   

   

   

   


   

  Czarująca atmosfera ośnieżonego Londynu z odrobiną magii w powietrzu. Ona, Emily - urocza, utalentowana, z polotem. On, Dylan - przystojny, szlachetny i zawsze wie, jak się zachować. Para jak z bajki, brakuje tylko szczęśliwego happy endu, czyli wspaniałego ślubu.
  Jednak Emily nie potrafi zapomnieć o swoim poprzednim  niedoszłym weselu, kiedy to jej narzeczony uciekł sprzed ołtarza. Czy da szczęściu drugą szansę i pozwoli, by złożona przysięga miłości ogrzała jej serce? Dobry nastrój gwarantowany. 

   

   

   

   

   


   

  Opowieść o młodych, pełnych życia i namiętności warszawiakach. Żyją tak, jakby każdy ich dzień miał się okazać tym ostatnim. Przed wojną snują plany na przyszłość. Podczas wojny działają w konspiracji. Dla nich to nie tylko patriotyczny obowiązek, lecz także młodzieńcza przygoda, okazja do zabłyśnięcia przed rówieśnikami, zaimponowania dziewczynom. Na podziemnych szkoleniach romansują, popisują się, wygłupiają. Nie wiedzą jeszcze, że nadchodzące lato będzie dla nich prawdziwym egzaminem życia. Nie wiedzą też, że historia ma wobec nich własne plany... Połączeni przyjaźnią bohaterowie tworzą jeden z najodważniejszych powstańczych oddziałów. Stają się świadkami poświęcenia i bohaterstwa, ale także okrucieństwa, zdrady, wreszcie zbrodni. Uczą się miłości i poznają, czym jest nienawiść. Otrzymują od historii krwawą i brutalną lekcję dojrzewania. 

   

   

  Przez wiele wieków czarodziejskie istoty ukrywały się w tajemnym miejscu zwanym Baśnioborem, który jest dziś jedną z ostatnich przystani prawdziwej magii. Czarodziejską? Oczywiście. Ekscytującą? Jasne. Bezpieczną? Cóż, właściwie wręcz przeciwnie. W otoczonym murami lesie pradawne reguły wprowadzają porządek między chciwymi trollami, złośliwymi satyrami, kłótliwymi wiedźmami, psotnymi chochlikami i zazdrosnymi wróżkami. Gdy jednak zasady te zostają złamane, ujawniają się potężne moce zła. Czy uda się uratować Baśniobór? Przygody w Baśnioborze oczarują zarówno dzieci i dorosłych. Wystarczy tylko usiąść w fotelu, wziąć książkę do ręki i zanurzyć się w świecie wyobraźni...

   

   

   

   


   

  Hazel choruje na raka i mimo cudownej terapii dającej perspektywę kilku lat więcej, wydaje się, że ostatni rozdział jej życia został spisany już podczas stawiania diagnozy. Lecz gdy na spotkaniu grupy wsparcia bohaterka powieści poznaje niezwykłego  młodzieńca Augustusa Watersa, następuje nagły zwrot akcji i okazuje się, że jej historia być może zostanie napisana całkowicie na nowo.
  Wnikliwa, odważna, humorystyczna i ostra książka to najambitniejsza i najbardziej wzruszająca powieść Johna Greena, zdobywcy wielu nagród literackich.
  Autor w błyskotliwy sposób zgłębia ekscytującą, zabawną, a równocześnie tragiczną kwestię życia i miłości.

   

   

   


   

  Amelia wiedziała tylko, że ta maleńka cukierenka jest jej przeznaczeniem. Miała nadzieję, że wśród róż, czekolady, i babeczek z karmelem odnajdzie wreszcie ukojenie. Oprócz tego nie wiedziała nic.
  Piękna historia osadzona w małym miasteczku, wśród sosnowych lasów, w uroczej cukierence. Opowieść o pamięci, która czyni nas tym, kim jesteśmy. I o tym, kim możemy się stać, jeśli tylko chcemy.
  Okraszona przepisami na wszelkiego rodzaju słodkości: babeczki, ciasta, torty, krówki, pralinki, ptasie mleczka i domowe kokosanki.
  „Kawiarenka pod różą” to pierwsza część poruszającej historii Amelii, pięknej dziewczyny, która utraciła pamięć i na nowo musi dowiedzieć się kim jest.

   

  Polecamy!

   

   

  Wrocław to brama do piekła. Kiedy przez nią przejdziesz, nie ma już odwrotu. Zmęczony życiem Popielski dostaje nowe zlecenie. Proste z pozoru śledztwo w sprawie syna pewnego hrabiego zaczyna zupełnie nowy rozdział w historii detektywa i miasta.
  Wrocław staje się przejściem do mrocznego świata, niebezpiecznym labiryntem. Wystarczy o niewłaściwej porze znaleźć się w niewłaściwym miejscu i otwiera się brama do piekieł. 
  Tutaj okrucieństwo nie ma granic. 
  Tutaj śledzisz każdy gest twojego oprawcy.
  Tutaj zaczynasz żyć według jego reguł.

   

   

   


   

  Pewnego wieczoru pod koniec lata Sabina Południewska stanęła w drzwiach pałacyku „Pod Graalem i Różą” Potrzebowała natchnienia, które pozwoli jej skończyć kolejną powieść. Gospodynią pensjonatu okazała się sympatyczna Mila Mossakowska, a jego gośćmi, ekscentryczna kuzynka Carmen, profesor Niewiara, wyjątkowy oryginał, oraz pułkownik Janicki, leciwy mężczyzna, który nie stracił młodzieńczego wigoru.

   

  Sabina poddała się urokowi pięknej doliny i czarowi jej mieszkańców. Dzień po dniu otwierała się na nowe doznania, a świat stawał się piękniejszy. Zawiązała przyjaźń z Teklą Tyczyńską, hrabiną, która stworzyła oszałamiające różane kosmetyki. Spotkała przyjaciela, lekarza, wdowca, który samotnie wychowywał córeczkę, Julinkę.

   

  Sabina znalazła więcej, niż mogła by marzyć. Ale przyszedł dzień wyboru. Czy piękna pisarka posłucha głosu serca?

   

 • Relacja z Narodowego Czytania

   

  Narodowe Czytanie to zainicjowana w 2012 roku przez prezydenta Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznej lektury największych polskich dzieł literackich.

   

  Czytanie zostało nazwane narodowym, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

   

  więcej>>

 • Narodowe czytanie. Zapraszamy!

 • Wakacje 2014!

 • Informacja o konkursie fotograficznym

  Gminna Biblioteka Publiczna w Kozłowie otrzymała zaproszenie do udziału w KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM pt. "Piękna Ziemia Miechowska".

   

  Prosimy bardzo mieszkańców naszej gminy do wzięcia udziału w tak ważnym konkursie zachęcającym do promowania dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego naszego regionu.

   

  Więcej informacji tutaj.

   


  Z poważaniem:

  Bożena Tabor - dyrektor biblioteki.

 • Spektakl pt. "Moda na nieuczenie się"

       Z okazji XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała w Szkole Podstawowej nr 1 w Kozłowie spektakl pt. ,,Moda na nieuczenie się”. Przestawnie jest skierowane do uczniów klas od IV-VI. Aktorzy z krakowskiego teatru Maska starali się pokazać, że w dobie technologii informatycznych  młodzież coraz częściej odstępuje od tradycyjnych metod nauczania. Młodzi ludzie, kuszeni łatwością dostępu do wiedzy, chętnie korzystają z gotowych rozwiązań. Ten spektakl jest próbą zwrócenia uwagi widzów na konsekwencje takich zachowań. Przestrzega przed tzw. „prześlizgiwaniem się” z klasy do klasy. Jednocześnie motywuje do nauki, ukazując jej nieocenioną wartość w dalszym życiu. Mamy nadzieję, że każdy uczeń oglądający perypetie Mateusza, zada sobie pytanie o to kim chce być i co chce w życiu osiągnąć. Pragniemy skłonić młodzież do rozwijania się, kształcenia oraz uczciwości wobec siebie i innych.

   

       Również w tym dniu Pani dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozłowie Bożena Tabor wręczyła piękne nagrody książkowe oraz dyplomy wszystkim uczestnikom konkursu ,,Wielkanocnego”.

   

   

  Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do brania udziału w kolejnych konkursach.

   

   

  Zdjęcia można przejrzeć w naszej Galerii.

 • Relacja z wycieczki do Krakowa

   

       W dniu 24.05.2014 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Kozłowie zorganizowała wycieczkę do Krakowa do Multikina na film pt ,,Powstanie Warszawskie”. Humory wszystkim dopisywały pogoda również.

  Uczestnikami wycieczki byli seniorzy, czytelnicy oraz inne osoby ,które chciały zobaczyć prawdziwy obraz powstania.

   

       Film nam się podobał, na wszystkich wywarł ogromne wrażenie, co niektórzy nie kryli łez wzruszenia. W drodze powrotnej z kina trwały dyskusje na temat "Powstania Warszawskiego", film nakłonił każdego do myślenia. Zobaczyliśmy wydarzenia podczas II wojny światowej i życie ludzi, którzy musieli zginąć, aby nasz kraj był znowu wolny.

   

       „Powstanie Warszawskie” to pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk. Film wykorzystuje autentyczne kroniki filmowe z sierpnia 1944 roku. Posiłkując się nowoczesną technologią koloryzacji i rekonstrukcji materiałów audiowizualnych oraz zapraszając do współpracy grupę znamienitych twórców, jego autorzy zrealizowali projekt, który nie ma odpowiednika w skali światowej.

   

       Według nas wycieczka do kina była bardzo dobrym pomysłem. Wszyscy wyrazili chęć  udziału w następnych takich wyjazdach.

   

   

  Zdjęcia można przejrzeć w naszej Galerii.

 • Informacja dotycząca wyjazdu do kina!

 • Wycieczka do kina! Zapraszamy!

 • Lekcja biblioteczna pt. "Czytanie łączy pokolenia"

       Dnia 09.05.2014 r w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozłowie odbyła się lekcja biblioteczna z uczniami klasy I "b" Gimnazjum w Kozłowie w ramach "XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek" pt."Czytanie łączy pokolenia". Zajęcia miały na celu promocję czytelnictwa i bibliotek oraz podkreślenie roli czytania w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Uczniowie dowiedzieli się, że biblioteki odgrywają  ważną rolę w budowaniu partnerstw lokalnych, skupiających liderów danej społeczności. Choć tradycyjne książki i czasopisma w dalszym ciągu pozostają głównym bogactwem bibliotek, to wychodząc na przeciw oczekiwaniom czytelników, coraz więcej pojawia się w nich tytułów w formie e-booków. Każdy uczeń dostał kod do platformy elektronicznych książek - IBUK Libra dzięki któremu czytelnicy  biblioteki mają możliwość bezpłatnego dostępu do ok 1500 e-booków.

   

   

  Zdjęcia można przejrzeć w naszej Galerii.

 • Nowości czytelnicze!

  Z okazji „Tygodnia Bibliotek 2014” zapraszamy do zapoznania się z naszymi nowymi nabytkami. Te i inne nowości dostępne w naszej bibliotece. Jeśli nie znajdują Państwo interesującej Was pozycji prosimy
  o poinformowanie nas mailem lub poprzez specjalny formularz na naszej stronie www.

   

   

  http://esensja.stopklatka.pl/obrazki/okladkiks/211966_bj-szalejac-za-facetem_448.jpg

  W niesamowicie śmiesznej i długo wyczekiwanej powieści musi sobie odpowiedzieć na następujące pytania:
  CO ROBIĆ, gdy sześćdziesiąte urodziny twojej przyjaciółki wypadają w tym samym dniu, co trzydzieste urodziny twojego chłopaka?
  CZY LEPIEJ UMRZEĆ od botoksowego zakażenia czy z samotności, będącej skutkiem zmarszczek, których nie potraktowało się botoksem?
  CZY MOŻNA KŁAMAĆ na temat swojego wieku na internetowych portalach randkowych?

   

   

   

   


   

  Tak mocne książki zdarzają się niezwykle rzadko.
  Bohaterka Maja jako dwunastolatka była świadkiem samobójstwa swej siostry. Po rodzinnej tragedii matka zachorowała na depresję, a ojciec uciekł w pracoholizm. Mimo to dziewczyna walczy ze wszystkich sił o szczęście i miłość.
  Świetnie napisana i wzruszająca. Ta powieść da siłę wielu czytelniczkom.

   

   

   

   

   

   


   

  Zagubione niebo to historie nowe i odnalezione, które gubiły się na łamach prawie zapomnianych już dzisiaj gazet. Wreszcie ułożyły się w całość  - w opowieść o różnych porach roku w życiu każdej i każdego z nas, w piękną opowieść. Pierwsze miłosne uniesienia i rozczarowania, zachwyty nad życiem i bolesne porażki.
  Długie i  krótkie związki, miłość do utraty tchu, cierpienie po rozstaniu. Zdolność wybaczania, umiejętność zapominania. A my marzymy i nie tracimy wiary. Lepiej bowiem mieć wspaniałą przyszłość niż wspaniałą przeszłość, pamiętać, że zguba jest darem – szansą na odnalezienie czegoś lepszego. 

   

   

   

   


   

  Siedem wciągających powieści oraz ekscytująca gra tworzą świat, w którym dzieci będą chciały na zawsze zamieszkać!
  Czworo dzieci, mieszkających w dużej odległości od siebie, przechodzi ten sam rytuał pod okiem nieznajomych odzianych w płaszcze. Z czterech nagłych strumieni światła wyłaniają się cztery niezwykłe bestie – wilk, lampart, panda i sokół. W jednej chwili los dzieci – i całego świata – zmienia się na zawsze...
  Wkrocz do świata Erdas, w którym każde dziecko w pewnym wieku odkrywa, czy posiada swego zwierzoducha – rzadką więź pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem, która obojgu nadaje wielką moc.
  Z odległej i dawno zapomnianej krainy nadchodzi mroczna potęga, która pustoszy świat.
  Los Erdas zależy teraz od czworga młodych bohaterów… oraz od ciebie.  
  Fenomenalne połączenie książki fantasy i gry typu RPG – odkryj swojego zwierzoducha i przeżyj niesamowite przygody już wiosną 2014 roku!

   

   

  Helena Frith Powell nie brała pod uwagę poddania się zmarszczkom, siwym włosom i poszerzającej się talii. Przecież na pewno coś da się zrobić! Uzbrojona w mikstury, balsamy i pigułki (jak też sięgając po bardziej radykalne środki!), postanowiła przetestować wszystkie istniejące sztuczki w walce ze starzeniem się: od zielonej herbaty, botoksu i liposukcji, po najnowsze zabiegi laserowe, jogę i maseczki z kawioru. Do piekła na wysokich obcasach to przezabawna opowieść o tym, jak pewna kobieta przemierza świat, rywalizując z zegarem biologicznym i sprawdzając na sobie wszelkie metody walki z przejawami upływającego czasu. 

   

   

   


   

  Dominique przez ponad dekadę była redaktorką naczelną amerykańskiego miesięcznika. Podczas kryzysu czasopismo upadło, a autorka z dnia na dzień straciła pracę, która była dla niej wszystkim. Jej świat legł w gruzach, zwłaszcza że w tym samym czasie zakończyła również wieloletni związek. Po okresie załamania i apatii postanowiła wziąć się w garść i poszukać recepty na nowe, lepsze życie. Ta książka jest właśnie zapisem jej zmagań. Autorka zaczyna dostrzegać uroki powolniejszego tempa życia, delektowania się nim z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Owocem jej przemyśleń jest idea slow love, czyli miłości rodzącej się powoli, bez pośpiechu kompromisów. 

   

   

   

   

   


   

  Wstrząsająca opowieść o wielkiej miłości i próbie przetrwania w nieludzkich warunkach tam, gdzie kobiety są nieważne. Zbuntowana i naiwna nastolatka, Maria, ucieka z rodzinnej Majorki do Anglii. W Londynie poznaje Nasrada, znacznie od siebie starszego Afgańczyka i muzułmanina. Zakochana po uszy, wychodzi za niego za mąż. 

   

   

   

   

   

   


   

  Ta książka otwiera oczy na wiele problemów, ostrzega, ale jednocześnie daje nadzieję i uczy wytrwałości w działaniu. Na zdrowie!

  O doświadczeniach w terapii uzależnień opowiada w tej książce dr Bohdan Tadeusz Woronowicz – legenda psychiatrii, człowiek konkretny w pracy i poglądach, a równocześnie niezmiernie czuły. Oddaje głos także swoim zdrowiejącym pacjentom i przyjaciołom. 

   

   

   

   


   

  Kobietami jesteśmy między 15. a 35. rokiem życia - tak mówi kultura, w której żyjemy. Póki jesteśmy płodne, a najlepiej i ładne, jesteśmy na piedestale.
  Baśnie podsuwają postać macochy z Królewny Śnieżki, dojrzałej kobiety, gotowe zabić z zazdrości o młodość. Nie lubię tej postaci. Dlatego napisałam o kobietach, które nie dają się wtłoczyć w ten schemat. Swoim życiem i twórczością udowadniają, że kobiecość nie ma daty ważności. 

   

   

   

   

   

   


   

  Rzeka to przezabawna opowieść o ich przeprowadzce z Londynu na głęboką angielską wieś. Pod wpływem impulsu kupują stojący nad rzeką dawny dom młynarza i od pierwszej chwili zakochują się w tym miejscu. Stają się świadkami codziennego życia zimorodków, norek i ptactwa wodnego. A ich radość nie ma granic, gdy pewnej nocy widzą tuż obok swojego domu wydrę – zwierzę od dawna nie widywane w tych okolicach. Postanawiają nakręcić o wydrach film. W tym samym czasie muszą urządzić do końca dom, rodzi im się dziecko, nie rezygnują też z dotychczasowej pracy. I są nieco zdziwieni, kiedy okazuje się, że nie wszystko idzie tak łatwo i prosto, jak na początku myśleli… 

 • Tydzień Bibliotek 2014

   

   

  W dniach od 8 do 15 maja 2014 r. już po raz jedenasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Hasłem tegorocznego Tygodnia Bibliotek jest „Czytanie łączy pokolenia”.
  Autorem Plakatu Tygodnia Bibliotek 2014 jest praca Damiana Kłaczkiewicza.

   

  Gminna Biblioteka Publiczna w Kozłowie przyłącza się do obchodów Tygodnia Bibliotek poprzez działania popularyzujące czytelnictwo i kulturę czytania. W tym czasie zorganizowane zostaną lekcje biblioteczne, prezentacja nowości wydawniczych zakupionych 2014 r. oraz spotkanie z teatrem. Czytanie nieodłącznie kojarzy się z biblioteką, Biblioteka stanowi centrum wymiany międzypokoleniowej, w którym doświadczenie współgra z nowym spojrzeniem na rzeczywistość. Na bibliotecznych półkach odnaleźć można zarówno historyczne dzieje i świadectwa dawnych wieków, jak i współczesne teksty, a nawet opowieści futurystyczne. Starodawne druki mogą bez przeszkód współistnieć obok nowoczesnych technologii, audio czy ebooków. Czytelnik w każdym wieku odnajduje w bibliotece skarbnicę wiedzy, przyjemność obcowania z piękną literaturą, czy cenne świadectwa minionych pokoleń.

   

  Hasło Tygodnia Bibliotek 2014 nawiązuje do Jubileuszu „650 lat w służbie książki”, który będzie miał miejsce właśnie w nadchodzącym roku. Dokument z dn. 12 maja 1364 r., wydany przez króla Kazimierza Wielkiego, ustanowił Studium Generale, czyli późniejszą Akademię Krakowską, a wśród pracowników potrzebnych dla jego funkcjonowania wymieniał stacjonariuszy, którzy organizowali wytwarzanie, udostępnianie i rozpowszechnianie kopii ksiąg rękopiśmienniczych, pełniąc tym samym role bibliotekarzy, księgarzy, wydawców. Tę datę uznaje się za początek służby książce w Polsce. Cały rok 2014 ma przebiegać pod znakiem imprez popularyzujących książkę, czytelnictwo i wiedzę o zawodach związanych z wytwarzaniem i upowszechnianiem książek. Biblioteki w istotny sposób wpisują się w te obchody, jako miejsce otwarte na każdego czytelnika i promujące literaturę z każdej dziedziny i epoki. Hasło Tygodnia Bibliotek 2014 nawiązuje też do, ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzidztwa Narodowego, Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020, którego celem jest rozwój i promocja czytelnictwa, poprawienie społecznego wizerunku książki oraz zwiększenie funduszy na zakup nowości do bibliotek.

 • Rozstrzygnięcie "Wielkanocnego Konkursu"

   

  Witamy wszystkich uczestników "WIELKANOCNEGO KONKURSU" zorganizowanego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozłowie i gratulujemy nagród. Komisja konkursowa w tym roku przyznała następujące miejsca dla uczestników:

   

  I miejsca:

  • Weronika Krzykała klasa O ,,c”
  • Oskar Mazur klasa IV ,,a”
  • Aleksander Wierzbowski klasa I ,,b”
  • Olaf Gaik klasa I ,,a”
  • Mateusz Karcz klasa I ,,a”
  • Dominik Wawszczyk klasa I ,,a”

   

  II miejsca:

  • Oliwia Lenart klasa I ,,a”
  • Karol  i Agnieszka Kucharz klasa I ,,a”
  •  
  • Marcelina Góral klasa VI ,,b”

   

  III miejsca:

  • Julia Łazarz klasa O ,,c”
  • Magdalena Libera klasa III ,,a”
  • Julia Rosół klasa IV ,,a”
  • Mikołaj Wilk klasa IV ,,a”
  • Klaudia Wajda klasa IV ,,a”
  • Oliwia Darska klasa I ,,a”                 
  • Weronika Firek klasa II ,,a”     
  • Julia Chłądzyńska klasa III ,,a”
  • Jakub Kucypera klasa I ,,a”
  • Krystian Schneider klasa I ,,a”

   

  Praca zbiorowa:

  • Zofia Czucha,
  • Julia Tkaczewska
  • Aleksandra Bzdzion,
  • Karolina Gulińska,
  • Weronika Wesołowska,
  • Agnieszka Magiera

   

   

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, nauczycielom i rodzicom za pomoc w wykonaniu tych pięknych prac i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach. Nagrody zostaną wręczone początkiem maja.

   

   

  Zdjęcia można przejrzeć w naszej Galerii.

   

   

  Dyrektor Gminnej Biblioteki

  Publicznej w Kozłowie

  Bożena Tabor

 • Życzenia wielkanocne

 • Wielkanocny konkurs w GBP w Kozłowie!

   


   

  Do pobrania:  Regulamin

 • "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów" - Pierre de Brantome

 • Konkurs recytatorski pt: ,,Jan Paweł II – papież, poeta, nauczyciel”


 • w.bibliotece.pl

   

  Zapraszamy czytelników, którzy kochają świat literatury i chcą pogłębić wiedzę o zbiorach gromadzonych w bibliotekach.

   

   

  Portal w.bibliotece.pl jest ogólnodostępnym serwisem skierowanym do wszystkich użytkowników Internetu, zainteresowanych wymianą informacji na temat książek, regionaliów, zbiorów multimedialnych i innych, gromadzonych w bibliotekach i zasobach prywatnych. Portal działa na wielu płaszczyznach przeznaczonych dla różnych grup użytkowników. 

  Celem portalu w.bibliotece.pl jest promocja czytelnictwa oraz stworzenie społeczności skupionej wokół działalności bibliotek.

   

   

  Portal umożliwia czytelnikom:

  • jednoczesne przeszukiwanie zbiorów wszystkich bibliotek prezentowanych w serwisie,
  • grupowanie różnych wydań tego samego dzieła,
  • ocenianie, recenzowanie i rekomendowanie interesujących książek,
  • dyskusję w grupach tematycznych z czytelnikami o podobnych zainteresowaniach,
  • dzielenie się opiniami, sugestiami, uwagami na temat przeczytanych książek,
  • prowadzenie i komentowanie blogów,
  • zapisanie się do wybranej biblioteki.

   

  Wejście do portalu http://w.bibliotece.pl/

 • E-booki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozłowie

  Gminna Biblioteka Publiczna w Kozłowie poprzez platformę libra.ibuk.pl oferuje czytelnikom możliwość bezpłatnego dostępu do ok 1500 e-booków.


  E-booki czytać można na komputerach w naszej Bibliotece, bądź z dowolnego komputera mającego dostęp do Internetu, w dowolnym miejscu i czasie po utworzeniu konta na platformie i aktywowaniu dostępu przy użyciu specjalnego kodu. Niniejszy kod można otrzymać (będąc czytelnikiem biblioteki) od bibliotekarza.

   

  W Bibliotece e-booki można czytać także nie zakładając konta na platformie libra.ibuk.pl, jednak warto wiedzieć iż jego założenie, oprócz zdalnego dostępu, umożliwia również:

   

  • wyszukiwanie wewnątrztekstowe,
  • dodawanie zakładek,
  • zaznaczanie fragmentów tekstu,
  • wprowadzanie własnych notatek,
  • tagowanie fragmentów,
  • eksport notatek - prześlij / udostępnij notatkę / zakładkę,
  • automatyczne generowanie bibliografii danej książki.

   

  Zakup e-booków został zrealizowany w ramach zainicjowanego przez WBP w Krakowie konsorcjum Małopolskich Bibliotek Publicznych.

   

   

  więcej>>

 • Wycieczka do kina i parku rozrywki w CH PLAZA Kraków

 • Nowości czytelnicze!

  UWAGA!
  DOBRE WIADOMOŚCI DLA CZYTELNIKÓW NASZEJ BIBLIOTEKI

   

  Do zbiorów biblioteki dokupiliśmy kilka nowości. Listę prezentujemy poniżej.
  ZAPRASZAMY!!!

   

   

  http://ecsmedia.pl/c/facet-z-grobu-obok-b-iext24254135.jpg

  Benny jest rolnikiem i marzy o żonie, która zechce dzielić z nim życie.

   

  Desirée jest bibliotekarką, dziewczyną z miasta, wykształconą, po studiach, z licznymi zainteresowaniami. Oboje spotykają się przez przypadek na cmentarzu, ona przy grobie tragicznie zmarłego męża, on przy grobie rodziców. Rodzi się między nimi uczucie. Mimo wielu różnic są sobą zafascynowani, jednak ich związek okazuje się trudniejszy niż sądzili.

   

  Dlaczego?

   

   

   


   

  Światowej sławy specjalista od symboli, Robert Langdon budzi się na szpitalnym łóżku w zupełnie obcym miejscu. Nie pamięta, jak i dlaczego znalazł się w szpitalu. Nie potrafi też wyjaśnić, w jaki sposób wszedł w posiadanie tajemniczego przedmiotu, który znajduje we własnej marynarce.

   

  Czasu na rozmyślania nie ma niestety zbyt wiele. Ledwie na dobre odzyskuje przytomność, ktoś próbuje go zabić. W towarzystwie młodej lekarki Sienny Brooks Langdon opuszcza w pośpiechu szpital. Ścigany przez nieznanych wrogów przemierza uliczki Florencji, próbując odkryć powody niespodziewanego pościgu.

   

   

   


   

  „Krok do szczęścia” to ciepła opowieść Anny Ogonowskiej-Ficner o tym, że życie nigdy nie przestaje zaskakiwać i że nigdy nic nie dzieje się bez przyczyny. Tam gdzie jest zło, zawsze znajdzie się i dobro, wystarczy je tylko dostrzec i zrobić ten pierwszy krok. Dominika przygotowuje się do własnego ślubu. Hani ten radosny czas przywołuje wspomnienia z jej własnego ślubu i tragedii, która wydarzyła się następnego dnia. Za sprawą pani Irenki, Dominiki i Mikołaja Hania wreszcie odważy się wrócić myślami do tamtych tragicznych dni. Wróci jednak nie po to, by rozpamiętywać stratę, ale by pogodzić się z tym, że życie płynie dalej. 

   

   

   

   


   

  Są słowa, które ranią, są takie, które przynoszą radość ale wszystkim niezmiennie towarzyszy gotowanie. Przytulna kuchnia, aromatyczne zapachy i niezapowiedziani goście - to wszystko nadaje życiu subtelny smak, a cztery bohaterki potrafią gotować i robią to z miłością.

   

  Bo "Przepis na szczęście" mamy w sobie, musimy go tylko odkryć i zrealizować Zatem usiądź wygodnie w głębokim fotelu, zaparz sobie herbatę i daj się uwieść magicznym opowieściom o szczęściu i gotowaniu. 

   

   

   

   


   

  Wieczór wigilijny, za oknem cisza. Pada śnieg, dom pachnie piernikiem i goździkami, na stole dodatkowe nakrycie, może zaraz ktoś przyjdzie.

   

  To wszystko znajdziecie w najnowszej książce Anny Ficner-Ogonowskiej.
  Hania pragnie spędzić wigilię z najbliższymi osobami w swym rodzinnym domu. Chce, by było jak dawniej... Zapowiada się wspaniały czas, pełen miłości, mądrych rozmów, rozkochanych spojrzeń i wyśmienitych dań. Lektura tej magicznej opowieści, w której tradycja staje się jedną z bohaterek, z pewnością rozgrzeje serca i sprawi, że te Święta, choć obchodzone zimą, będą ciepłe i prawdziwie wyjątkowe. 

   

   


   

  „Tato, gdzie jedziemy? to książka, po której ludziom robi się lepiej”. Christine Jordis, przewodnicząca jury nagrody Fémina.

   

  „Każda z opisanych scenek to poemat prozą. Zarazem wzniosły i przyziemny, czuły i okrutny. Ich lektura obezwładnia i wprawia w zachwyt; to jakby laicka modlitwa, skarga na trudy życia na tym padole; to literacki nagrobek postawiony wszystkim niewinnym ofiarom. Nigdy nie zapomnimy Mathieu i Thomasa”. Sukces książki to zasługa tonu, jakim została napisana: bez patosu, bez sarkazmu. W taki sposób nigdy nie pisano o dramacie rodziców upośledzonego dziecka. 

   

   


   

  Ta historia czekała na Ciebie. Rozkoszuj się nią i zapomnij o całym świecie.

   

  Hania już wie, że chce dzielić życie z Mikołajem. Uwielbia, gdy ukochany budzi ją czułymi pocałunkami i śniadaniem podanym do łóżka. Ale na ich drodze wciąż pojawia się wiele przeciwności. Dramatyczne sytuacje dotykają także ich najbliższych. Na szczęście wokół nie brak tych, którzy gotowi są ich wesprzeć, jak ciotka Anna – pełna energii, a przy tym jakże troskliwa i wyrozumiała. Z pomocą spieszy także nadzwyczajna w swej dobroci pani Irenka, która tym razem odegra wyjątkową rolę. 

   

   

   


   

  Światowy bestseller, na podstawie którego powstał film wytwórni Twentieth Century Fox. Liesel Meminger swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki „Podręcznikowi grabarza” uczy się czytać i odkrywa moc słów. Później przyjdzie czas na kolejne książki: płonące na stosach nazistów, ukryte w biblioteczce żony burmistrza i wreszcie te własnoręcznie napisane… Ale Liesel żyje w niebezpiecznych czasach. Kiedy jej przybrana rodzina udziela schronienia Żydowi, świat dziewczynki zmienia się na zawsze… 

 • Konkurs "Biblioteka uczuć"!

 • Ferie w Gminnej Bibliotece Publicznej

   

  Plan ferii poniżej:

   

 • Dzień Babci i Dziadka

 • Podziękowanie od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

  Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Kozłowie otrzymała podziękowanie od Pana Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego za przeprowadzenie akcji „Narodowe Czytanie”. Partnerem Biblioteki w akcji było Gimnazjum w Kozłowie.

   

 • Rozstrzygnięcie konkursu na bombkę choinkową

  W Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozłowie został rozstrzygnięty konkurs w którym wzięło udział ponad siedemdziesięciu uczniów. Wszystkim dziękujemy za tak ogromne zainteresowanie. Najciekawsze prace ze względu na oryginalność i pomysłowość zostaną nagrodzone. Pozostali uczestnicy otrzymają nagrody w formie słodyczy.

   

  W dalszej części artykułu zamieszczona została lista wyróżnionych osób.

   

   

  Zdjęcia można przejrzeć w naszej Galerii.

   

  więcej>>