2018

Archiwum » 2018

 • Sponsoring

 • Życzenia świąteczne

 • Spotkanie wigilijne pensjonariuszy Środowiskowego Domu Opieki z Kępia

  Magia świąt Bożego Narodzenia robi tę wyjątkową i niepowtarzalną atmosferę. W naszej bibliotece 6 grudnia 2018 r. odbyło się spotkanie wigilijne, na którym gościliśmy pensjonariuszy Środowiskowego Domu Opieki z Kępia z kierownikiem i opiekunkami oraz dyrektora i wicedyrektora Szkoły Podstawowej w Kozłowie, przedstawiciela KBS w Kozłowie, pracowników GOP-s Kozłów, pracowników GOK Kozłów, radnych gminy Kozłów, którzy mogli wysłuchać pięknie wykonanych kolęd przez uczniów Szkoły Podstawowej w Kozłowie, a także śpiewanych przez Panią Teresę Liberę. Wójt Gminy Kozłów Pan Jan Zbigniew Basa złożył życzenia wszystkim gościom, którzy przybyli na naszą uroczystość, łamiąc się opłatkiem. Do życzeń dołączyła się również dyrektor GBP w Kozłowie Pani Bożena Tabor życząc Wszystkim zdrowych i spokojnych świąt. Po części oficjalnej wszyscy zasiedli do stołów na skromną wigilię przygotowaną przez pracowników GBP w Kozłowie. Na koniec wszyscy zostali nagrodzeni przez Mikołaja słodkimi upominkami. Otrzymaliśmy od seniorów serdeczne podziękowania, przygotowaną własnoręcznie kartkę świąteczną i stroik. Ten czas spędzony w gronie podopiecznych minął bardzo przyjemnie i szybko, zaś w pamięci zostanie z nami na długo.

   

 • Kolejne zajęcia z programowania i robotyki... :)

 • Wręczenie nagród za udział w konkursie "Stroik jesienny"... :)

 • Eliminacje do międzyszkolnego konkursu poezji myśliwskiej im. Janusza Romana Mariańskiego w ramach programu „Ożywić pola”

  5 grudnia 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozłowie odbyły się eliminacje do międzyszkolnego konkursu poezji myśliwskiej im. Janusza Romana Mariańskiego w ramach programu „Ożywić pola”. Więcej informacji na stronie szkoły 

   

   

   

 • „Droga do niepodległości”

  W dniu 30 listopada 2018r. młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kozłowie miała okazję uczestniczyć w lekcji historycznej w naszej książnicy. Dla naszych gości, była to nie tylko ciekawa lekcja historii, ale przede wszystkim lekcja wychowania i prawdziwego patriotyzmu.

   

 • Małopolski Klub Kodera

  W dniu 23 listopada w GBP w Kozłowie odbyły się pierwsze zajęcia z programowania i robotyki w ramach projektu Małopolskie Kluby Kodera – program aktywizacji lokalnej wokół rozwoju kompetencji cyfrowych smiley

   

 • Lekcja literatury dla młodzieży „Czytelnia miejscem pracy i rozrywki”

  Tematy lekcji:

  • uzupełnianie kart książek
  • uzupełnianie kart czytelnika
  • uzupełnianie dziennika bibliotecznego
  • zapoznanie z katalogiem on-line

   

 • Cykl lekcji patriotycznych w naszej bibliotece

  W dniu dzisiejszym dobiegł końca cykl lekcji patriotycznych w naszej bibliotece. Naszymi gośćmi byli uczniowie klas 0, I, II ze Społecznej Szkoły w Przybysławicach. Oprócz pogadanki na temat niepodległości i symboli narodowych, dzieci zapoznały się z naszą biblioteką. Na koniec zostały poczęstowane gorącą czekoladą i ciastkami. Oby takich spotkań w naszej książnicy było jak najwięcej!

   

 • Spotkanie autorskie z Zbigniewem Kołbą

  W sobotę 17 listopada 2018 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozłowie odbyło się spotkanie autorskie dla mieszkańców gminy z Panem Zbigniewem Kołbą. Podczas spotkania autor uświadomił nam jak bardzo sami możemy sobie pomóc – bez uciekania się do farmakologii, nie krył też, że ten proces uczenia się jest żmudny i dość długi, ale z pewnością warto spróbować.
  Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy niebawem na kolejne spotkania smiley

   

   

 • Konkurs „Stroik jesienny” rozstrzygnięty!

  Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Stroik jesienny” został rozstrzygnięty!
  Poziom był tak wysoki, że komisja miała nie lada problem z wyłonieniem zwycięzcy. W rezultacie burzliwej, acz krótkiej, dyskusji zdecydowano pierwsze miejsca przyznać aż 20 uczestnikom konkursu… Pozostałe prace otrzymały wyróżnienie. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Rodzicom i nauczycielom gratulujemy tak wspaniałych i uzdolnionych pociech, a laureatom życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu swoich pasji.
  O terminie wręczenia nagród poinformujemy wkrótce

   

  I miejsca:


  1. Angelika Oczkowicz
  2. Amelia Oczkowicz
  3. Maciej Fraś
  4. Dawid Jeżowski
  5. Adrian Zynek
  6. Julia i Laura Szwej
  7. Kacper Gaik
  8. Izabela Baran
  9. Bartłomiej Stachurka
  10. Filip Karcz
  11. Aleksander Ptak
  12. Wojciech Chrzanowski
  13. Bartosz Dziuba
  14. Michał Janczyk
  15. Julia Lech
  16. Kinga Kucypera
  17. Maja Selwet
  18. Natalia Konopka
  19. Gabriela i Szymon Kania
  20. Magdalena Ziętara

   

  Wyróżnienia:


  21. Katarzyna Jochymek
  22. Julia Jarosz
  23. Karolina Wrzesień
  24. Natalia Gwiazda
  25. Julia Kucharz
  26. Kacper Soboń
  27. Julia Majewska
  28. Jowita Grzesiak
  29. Zuzanna Jarosz
  30. Filip Mucha
  31. Magdalena Obwiosło
  32. Filip Wiśniewski
  33. Sara Tasak
  34. Maja Gwiazda
  35. Maja Baran
  36. Julia Włodarczyk
  37. Amelia Kania
  38. Nikola Bakuła
  39. Szymon Urbański
  40. Julia Przeździk
  41. Marcel Przeździk i Dawid Kasprzyk
  42. Hubert Kubuśka
  43. Bartłomiej Dywoński
  44. Przemysław Bakuła
  45. Nikola Skóra
  46. Magdalena Grzesiak
  47. Tomasz Seredyka
  48. KLASA IIIa – praca grupowa

   

  Więcej zdjęć na naszym Facebook'u!

   

 • Kontynuacja lekcji patriotycznych...

 • Zapraszamy na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą

 • 100-lecie Odzyskania Niepodległości

  Święto Niepodległości zostało pięknie uczczone w naszej gminie. Nasza książnica również dołączyła do tych uroczystości wraz z gronem czytelników i uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kozłowie.

   

 • Lekcje patriotyczne

  W GBP w Kozłowie w miesiącu listopadzie odbywają się lekcje patriotyczne z uczniami ze Szkoły Podstawowej z Kozłowa z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Pierwsze lekcje za nami smiley

   

 • Jesienne godziny z książką

 • Zapraszamy na lekcje biblioteczne - 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości RP

 • Zimowisko!

  INFORMACJA Z ZEWNĄTRZ

   

  Z I M O W I S K O

   

  Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisów na zimowisko w Zakopanem, ubezpieczeni w KRUSIE płacą 500 zł.

  Wszelkie dodatkowe informacje oraz zapisy pod nr telefonu 511017470.

  Wyjazd dzieci 12.01.2019 r. ze Szkoły Podstawowej w Kozłowie.

   

 • Konkurs "Stroik jesienny". Zapraszamy do udziału! :-)

 • Konkurs recytatorski "Niepodległa Polska"

 • Spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem

  11 października br. w bibliotece gościliśmy znakomitego gościa Pana Romana Pankiewicza – wielkiego pasjonata podróży, wędrówek, poznawania nowych ludzi i autora wielu znakomitych książek. W styczniu 2018 roku ukończył pisanie najnowszej książki pt. „Polski żywioł” nawiązującej do 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Młodzież w znakomitym nastroju wysłuchała wspaniałej lekcji historii poprzedzonej pięknie przygotowaną prezentacją multimedialną. Nasze spotkanie było uczczeniem 100-lecia odzyskania Niepodległości przez nasz kraj. Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz za książki ofiarowane dla biblioteki. Dziękujemy dyrekcji KBS za zasponsorowanie tego spotkania 

   

 • „Bajeczna jesień w bibliotece”

  Nasi mali czytelnicy doskonale czuli się spacerując po książnicy i oglądając kolorowe książeczki. Na koniec z wielką ciekawością obejrzeli bajkę pt. „Vaiana. Skarb oceanu”. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy na kolejne jesienne spotkania z biblioteką 

   

 • Spotkanie autorskie z Witoldem Pileckim

  WITOLD PILECKI – jako wzór bohaterstwa, szlachetności i odpowiedzialności za kraj, wierność wartościom wspólnym dążącym do bycia przyzwoitym człowiekiem i wielkim bohaterem walczącym o NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ.

   

  Dziękuję wszystkim organizatorom za wspaniałe spotkanie autorskie zorganizowane w naszej bibliotece. Podziękowania należą się również wszystkim gościom obecnym na spotkaniu na czele z gospodarzem gminy,
  Wójtem Panem Janem Zbigniewem Basą.

   

  Bożena Tabor – Dyrektor GBP Kozłów

   

   

 • Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w GBP w Kozłowie

  W dniu 8 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozłowie odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. 
   

  Przybyli goście mogli wysłuchać fragmentów czytanych przez wójta Gminy Kozłów – Jana Zbigniewa Basę, panią Elżbietę Basę, dyrektora GBP – Bożenę Tabor, pracowników biblioteki, radnych, pracowników samorządowych, nauczycieli, Panie z klubu seniora w Kozłowie oraz ze stowarzyszenia w Kamionce, dzieci i młodzież szkolną.
  Dyrektor GBP podziękowała wszystkim za udział w tegorocznej akcji i zaprosiła na poczęstunek.
   

  Zapraszamy za rok! 

   

 • Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

  Gminna Biblioteka Publiczna w Kozłowie, jak co roku, zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.
   

  Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytane będą aż dwie lektury.
  Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września 2018 roku jest "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Ponadto, Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 44 teksty Antologii Niepodległości.

   

 • 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

   

   

 • Wakacje z książką! :-)

 • Lekcja biblioteczna była poświęcona literaturze dziecięcej

  W dniu wczorajszym gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej z Kozłowa wraz z opiekunami Paniami Anną Pietrasik i Patrycją Leśniewską. Lekcja biblioteczna była poświęcona literaturze dziecięcej. Czytaliśmy piękne wiersze polskich autorów m.in. „Lokomotywę”. Spotkanie upłynęło w iście wakacyjnych nastrojach! 


  Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie smiley

   

 • Spotkanie biznesowe z Krakowskim Bankiem Spółdzielczym

  Na sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozłowie, 15 czerwca 2018 roku, odbyło się spotkanie biznesowe z Krakowskim Bankiem Spółdzielczym, na którym przedstawiono nowe oferty skierowane do klientów banku i nie tylko. Na spotkanie przybyło wielu mieszkańców. Na zakończenie spotkania, dzieci i młodzież wystąpiły z krótkim programem artystycznym.

   

 • Projekt patriotyczny pt. „Polska w drodze do Niepodległości”

  W czwartek w naszej bibliotece odbyło się zakończenie projektu patriotycznego pt. „Polska w drodze do Niepodległości”. Koordynatorami projektu byli: Pani Agata Borek, Joanna Maciejek oraz Pan Andrzej Kopeć. Więcej informacji na stronie szkoły.

   

 • Konkurs Recytatorski „Poezja w życiu seniora”

  Dnia 13.06.2018 roku na sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozłowie odbył się Konkurs Recytatorski „Poezja w życiu seniora”. W Konkursie wzięło udział 7 podopiecznych ze Środowiskowego Domu Opieki w Kępiu, którzy recytowali wybrane przez siebie utwory. Mimo ogromnej tremy wszyscy uczestnicy wypadli świetnie prezentując swoje talenty recytatorskie.
   

  Komisja w składzie: Panie Sabina Misiak, Wioletta Chudzińska i Klaudia Zapadlińska, ogłosiła zwycięzców:

  • I miejsce – Pan Marek Capiga
  • II miejsce – Pani Natalia Gacek
  • III miejsce – Pani Barbara Kasprzyk

   

  Nagrody książkowe oraz dyplomy, ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kozłowie, wręczył Wójt Gminy Kozłów Pan Jan Zbigniew Basa.
  Występującym Recytatorom serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

   

 • Wiele się dzieje w naszej bibliotece! :)

  W dniu dzisiejszym w bibliotece odbyło się wiele spotkań, m.in. przedstawienie „Kopciuszek” dla naszych najmłodszych czytelników ze Szkoły Podstawowej z Kozłowa. Dzieciaki były pod ogromnym wrażeniem i aktorów nagrodziły gromkimi brawami! Gościem na przedstawieniu była Pani Policjant z Komendy Powiatowej z Miechowa, która na koniec wygłosiła prelekcję na temat bezpiecznych wakacji i każdemu wręczyła drobny upominek. Dzieciaki były zachwycone! Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy na kolejne spotkania! smiley

   

 • Konkurs przyrodniczo-ekologiczny

  24 maja 2018r. Gminna Biblioteka Publiczna w Kozłowie gościła uczniów biorących udział w konkursie przyrodniczo-ekologicznym. Konkurs zorganizowały Panie Wiesława Dowolska i Agnieszka Kalemba.

   

   

   

   

 • Konkurs ortograficzny „O Pióro Wójta Gminy Kozłów”

  Gminna Biblioteka Publiczna w Kozłowie jak co roku zorganizowała konkurs ortograficzny „O Pióro Wójta Gminy Kozłów”, który odbył się 22 maja. W konkursie wzięło udział 24 uczniów Szkoły Podstawowej z Kozłowa i Społecznej Szkoły z Przybysławic. Uczniowie okazali się bardzo dobrze przygotowani. Czworo uczniów napisało bezbłędnie, w związku z tym 25 maja odbyła się dogrywka, którą wygrała Natalia Glaba z Przybysławic. II miejsce zajął Michał Masłowski a III Magdalena Libera ze Szkoły Podstawowej z Kozłowa. Gratulujemy zwycięzcom! 🥉✍️🥉📚✍️

   

 • Konkurs ortograficzny o Pióro Wójta Gminy Kozłów

 • Spotkanie pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”

  W bibliotece 15 maja odbyło się kolejne spotkanie pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Na spotkanie przybyli Panowie z Powiatowej Komendy Policji w Miechowie na czele z p.o. I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji podinspektorem Mariuszem Gurdą oraz zastępcą Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska Panem Ryszardem Listwan. Przybyłych gości powitali Wójt Gminy Kozłów Pan Jan Zbigniew Basa i dyrektor GBP w Kozłowie Pani Bożena Tabor. W spotkaniu uczestniczyli radni, sołtysi, pracownicy UG Kozłów oraz mieszkańcy gminy Kozłów. Spotkanie prowadził asp. szt. Pan Marcin Jamroży.

   

 • Inscenizacja baśni „Kopciuszek”

  Z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek na sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozłowie w dniu 14 maja 2018r. odbyła się inscenizacja baśni „Kopciuszek”. Swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali uczniowie klasy IVa Szkoły Podstawowej w Kozłowie, którzy samodzielnie napisali scenariusz oraz przygotowali rekwizyty. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie! 

   

 • Spektakl pod tytułem „Zaczarowany młynek”

  Kolejny dzień, kolejna atrakcja! Tym razem gościliśmy teatr KRAK ART z Krakowa ze spektaklem pod tytułem „Zaczarowany młynek”, który okazał się bardzo pouczający i edukacyjny. Potępiający zazdrość, chciwość i chytrość a doceniający dobroć, uczciwość i szacunek do innych. Odbiorcami byli uczniowie klas VI i VII Szkoły Podstawowej w Kozłowie, którzy czynnie uczestniczyli w spektaklu. Na koniec aktorów nagrodzono gromkimi brawami. Mamy nadzieję, że z aktorami teatru spotkamy się jeszcze nie raz! 

   

 • Lekcją biblioteczną pt. „Czytanie to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”

  Witamy w Tygodniu Bibliotek, który rozpoczęliśmy lekcją biblioteczną pt. „Czytanie to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Naszymi gośćmi byli uczniowie klas I Szkoły Podstawowej w Kozłowie. Przybyłych gości wraz z opiekunami Paniami Beatą Kajdy i Agnieszką Bubak przywitała Pani Bożena Tabor Dyrektor biblioteki. Na wstępie opowiedziała o bibliotece i pracy bibliotekarza oraz o korzyściach płynących z czytania. Następnie przeprowadziliśmy wesołą lekcją biblioteczną. Było czytanie, śpiewanie, zagadki, dzieci bardzo dobrze się bawiły. Taka nauka połączona z rozrywką jak najbardziej przypadła do gustu naszym najmłodszym! Na koniec dzieciaki zostały poczęstowane słodyczami  Dziękujemy i zapraszamy na kolejne lekcje! 

   

 • Spotkanie autorskie z Panem Zbigniewem Kołbą

  7 kwietnia 2018 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Kozłowie zorganizowała spotkanie autorskie z Panem Zbigniewem Kołbą - autorem książki dla dzieci „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I- III ze Szkoły Podstawowej w Kozłowie. Autor opowiadał o swojej książce, w której przedstawił miejscowości kojarzące się z nazwami ptaków, zwierząt i drzew. Uczniowie poznali też ciekawe anegdoty z życia pisarza. Pan Zbigniew Kołba zwrócił uwagę uczestników spotkania na to, jaką rolę w życiu odgrywa sen, jak ważne jest zdrowe odżywianie, zdobywanie wiedzy, a przede wszystkim czytanie. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie odpowiadały na pytania. Wszyscy się super bawili.
  Książka „Znajdź mnie kiedyś i odwiedź” dostępna będzie też w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozłowie . Zapraszamy do wypożyczania.

   

  Na kolejne spotkanie zapraszamy seniorów . O terminie poinformujemy.

   

 • Lekcja biblioteczna z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

  W sali widowiskowej biblioteki 25.04.2018 roku odbyła się uroczysta lekcja biblioteczna z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Kozłowie przybyli wraz z opiekunkami Panią Marią Lesiak i Reginą Juzaszek, których powitała Dyrektor biblioteki Pani Bożena Tabor. Spotkanie z najmłodszymi czytelnikami było poświęcone patriotyzmowi. Na pytania zadawane Przez Panią Dyrektor czym jest ojczyzna? Kto to jest Polak? Co to znaczy niepodległość? Jakie mamy symbole narodowe? Co wydarzyło się 100 lat temu? Wszyscy chętnie odpowiadali wykazując się dużą wiedzą. Następnie podkreśliliśmy, jak ważne jest szanowanie symboli, duma z ich posiadania oraz kształtowanie prawidłowych nawyków patriotycznych od najmłodszych lat. Dzieciaki pięknie śpiewały pieśni patriotyczne , mówiły wiersze poświęcone Ojczyźnie. Po zakończeniu lekcji dzieci zostały poczęstowane słodyczami. Mamy nadzieję, że ta lekcja na bardzo długo pozostanie w ich pamięci.

   

 • Lekcje historyczne. Zapraszamy

 • Podpisanie umowy na unijne wsparcie

  W dniu 11 kwietnia 2018 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozłowie odbyło się spotkanie wicemarszałka Wojciecha Kozaka i Wójta Gminy Kozłów Pana Jana Zbigniewa Basy. Tematem spotkania było podpisanie umowy na unijne wsparcie, którego koszt to prawie 5 mln. zł.

   

  Więcej informacji na stronie Urzędu Gminy.

   

 • „Pensjonariusze Środowiskowego Domu Opieki czytają dzieciom”

  11 kwietnia 2018r. na sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozłowie odbyło się pierwsze spotkanie podopiecznych Środowiskowego Domu Opieki z Kępia z opiekunami Panią Pauliną Małkowską i Panią Anną Walankiewicz oraz z uczniami najmłodszych klas Szkoły Podstawowej z Kozłowa. Spotkanie odbyło się pod patronatem Wójta Gminy Kozłów Pana Jana Zbigniewa Basy. Było to pierwsze spotkanie początkujące cykl Pensjonariusze Środowiskowego Domu Opieki czytają dzieciom.


  Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy na kolejne 

   

 • Międzyszkolny Gminny Konkurs Historyczny

  We wtorek 10 kwietnia 2018 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozłowie został zorganizowany Międzyszkolny Gminny Konkurs Historyczny o tematyce nawiązującej do odzyskania Niepodległości – w tym roku przypada 100 rocznica. Patronatem konkurs objął Wójt Gminy Kozłów Pan Jan Zbigniew Basa. Konkurs miał na celu: rozbudzenie zainteresowania historią Polski, kształtowanie szacunku wobec historii swojego państwa, dostrzeganie i promowanie uczniów posiadających duży zasób wiedzy i umiejętności. Koordynatorem konkursu był nauczyciel historii ze Szkoły Podstawowej w Kozłowie Pani Joanna Maciejek. W zmaganiach konkursowych brało udział szesnastu uczniów ze Szkół Gminy Kozłów w tym uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej w Przybysławicach oraz ze Szkoły Podstawowej z Pogwizdowa i Pstroszyc. Poziom był bardzo wyrównany. Zespołowo każdy zespół uzyskał wysoką liczbę punktów, jednak najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej z Kozłowa, natomiast indywidualnie najlepszą z szesnastu okazała się uczennica Społecznej Szkoły w Przybysławicach Agnieszka Pieprzyk. Uroczystego wręczenia nagród dokonali Wójt Gminy Kozłów Pan Jan Zbigniew Basa, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kozłowie Pan Leszek Misiak i członkowie komisji konkursowej. Konkurs przebiegł w miłej atmosferze życzliwości i uznania, którą zapewniła Dyrekcja i pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozłowie.

   

 • ..słuchamy i czytamy...

  📚🎸 😁

   

 • Wesołych Świąt Wielkanocnych

 • Dzień Kobiet w kozłowskiej bibliotece :-)

  W sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozłowie, w miniony wtorek, odbył się klasowy Dzień Kobiet, przygotowany przez Panią Mariolę Dąbrowską wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Kozłowie. Głównymi wykonawcami części artystycznej byli chłopcy, którzy śpiewali oraz mówili wiersze poświęcone kobietom. Po części artystycznej dziewczynki otrzymały od chłopców czekolady. Pani Mariola Dąbrowska przeprowadziła również test ze znajomości lektury „Mikołajek”. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat książki, co mogli potwierdzić i zweryfikować oglądając film heart

   

 • Ekranizacja światowego bestseleru „Chata”

  W dniu 22 lutego 2018r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozłowie mięliśmy przyjemność zaprezentować Państwu ekranizację światowego bestseleru „Chata”. Poruszająca opowieść o niezwykłej podróży, która pozwala zrozpaczonemu ojcu na nowo odnaleźć sens życia i odkryć ostateczną prawdę o miłości, stracie i przebaczaniu. Licznie przybyli goście byli pod ogromnym wrażeniem filmu prosząc, alby kolejne spotkania z filmem odbywały się regularnie cool

   

   

   

 • Zakończenie ferii w bibliotece :-)

  Zakończenie ferii udało się super! Nudy u nas nie było! Dzieciaki mogły zaprezentować swoje talenty wokalne i taneczne  Po występach dzieci z uśmiechem zjadły pyszne rogaliki popijając gorącą czekoladą  Zapraszamy za rok, oby kolejne ferie były również udane! 

   

 • Ferie w bibliotece kozłowskiej...

  Ferie w bibliotece nadal trwają!… 

   

 • Zajęcia tworzenia biżuterii

  Po wizycie podopiecznych ŚDO przyszła pora na kreatywne zajęcia tworzenia biżuterii. Wyszło bardzo kolorowo…  Przed warsztatami dzieci układały puzzle, klocki i czytały książki 

   

 • Wizyta podopiecznych Środowiskowego Domu Opieki w Kępiu

  16 lutego gościliśmy podopiecznych Środowiskowego Domu Opieki w Kępiu z dyrektorem placówki i opiekunami. Nasi goście zwiedzili bibliotekę, obejrzeli film „Ziemia Maryi”, skorzystali z bieżni i foteli masujących. Spotkaniu towarzyszyła bardzo miła atmosfera przy kawie, herbacie i ciastku. Wszyscy byli pod ogromnym wrażaniem naszej książnicy. Pan Wojciech Pengiel – dyrektor placówki zaznaczył, że jego podopieczni będą nas odwiedzać częściej, a jak spędzili czas można zobaczyć na zdjęciach 

   

 • Projekcja filmu „Piękna i bestia”

  W dniu 15 lutego o godzinie 15:00 dzieci i młodzież oglądały film „Piękna i bestia”. Po filmie mogły napić się gorącej czekolady, zjeść słodycze i podzielić się filmowymi wrażeniami…   

   

 • Spektakl teatralny „Kopciuszek”

  Pierwszy tydzień ferii za nami, a działo się…! 13 lutego dzieci z opiekunami obejrzały spektakl teatralny „Kopciuszek” w wykonaniu aktorów z teatru ART-RE z Krakowa. Dzieci brały czynny udział w przedstawieniu  👠🔔💃

 • Ferie 2018 w bibliotece!

 • Konkurs recytatorski pt. „Wiersze pod choinkę”

  Na sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozłowie w dniu 29.01.2018 r. odbył się konkurs recytatorski pt. „Wiersze pod choinkę” przygotowany przez Panie Katarzynę Huptyś i Martę Nowak. W konkursie wzięło udział 24 uczestników. Recytacje wierszy oceniało jury w składzie:


  Przewodnicząca Pani Sabina Misiak
  Członkowie:
  Pani Elżbieta Bździon
  Pani Justyna Popiel
  Pani Bożena Tabor
   

  Więcej informacji na stronie szkoły

   

 • Prelekcja biblioteczna pt. „Jak zostać czytelnikiem”

  W dniu 17 stycznia 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozłowie odbyła się prelekcja biblioteczna pt. „Jak zostać czytelnikiem”, prowadzona przez Panią Bożenę Tabor – dyrektora biblioteki. Naszą książnicę odwiedziła klasa IV ze Szkoły Podstawowej w Kozłowie wraz z opiekunem Panią Mariolą Dąbrowską.
   

  Pierwszym etapem było obejrzenie filmu na podstawie baśni braci Grimm „O rybaku i jego żonie” oraz wskazanie różnic literackich między książką a filmem. W drugim zaś uczniowie zapoznali się z działalnością biblioteki, pracą bibliotekarza, zgromadzonym księgozbiorem oraz dowiedzieli się czym jest biblioteka, co trzeba zrobić, aby zostać czytelnikiem, do czego służy karta czytelnika, jak ułożone są książki na półkach oraz jak należy zachowywać się w bibliotece.

   

  Dziękujemy za przybycie i zapraszamy ponownie!

   

 • Wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym „Ozdoba choinkowa”

  W dniu 16 grudnia 2018 r. zostały wręczone nagrody za udział w konkursie plastycznym „Ozdoba choinkowa”.

   

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

   

 • Rozwijanie przez czytanie

  Cele lekcji:


  - doskonalenie umiejętności manualnych
  - pobudzanie wyobraźni
  - rozwijanie kreatywności
  - doskonalenie umiejętności współpracy w grupie
  - zachęcenie do niesienia pomocy innym
  - kształtowanie postawy empatii i altruizmu
  - podkreślenie roli rozwoju w życiu człowieka
  - rozbudzenie zainteresowań czytelniczych'


  W lekcji prowadzonej przez Panią Bożenę Kuraj uczestniczyła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kozłowie.

   

 • Rozstrzygnięcie konkursu w bibliotece!

  Komisja w składzie:
  Przewodnicząca – Sołtys wsi Przysieka Pani Ewa Kałuzińska
  Zastępca – Kierownik GOPS Kozłów Pani Grażyna Kołakowska
  Członek – Zastępca dyrektora SP w Kozłowie Pani Maria Lesiak
  Członek – pracownik GOPS Kozłów Pani Barbara Urbańska

  Na konkurs wpłynęły 42 prace. Ozdoby były tak piękne, że komisja miała bardzo duży problem z wyłonieniem zwycięzców. W pierwszej kolejności komisja wzięła pod uwagę samodzielność wykonania prac, wyobraźnię i estetykę.

   

  Po długich obradach komisja ogłosiła następujący werdykt:
   

  I MIEJSCE:
  Hubert Gołuszko
  Jan i Bartosz Gierada
  Filip Chłądzyński
  Kinga Kucypera
  Bartosz Dziuba
  Bartosz Karcz

   

  II MIEJSCE:
  Michał Jańczyk
  Wiktoria Maślak
  Filip Karcz
  Kacper Pycia
  Natalia Firek
  Julia Werner

   

  III MIEJSCE
  Nikola i Przemek Bakuła
  Julia Murowana
  Adrian Zynek
  Lena Dyńska
  Dawid Jeżowski
  Maja Tkaczewska
  Maja Szczęsna
  Nikola Jurek
  Zuzanna Gołuszko
  Bartłomiej Stachurka

   

  PRACE GRUPOWE:
  I miejsce – klasa 0 B
  II miejsce – klasa 0 A

   

  WYRÓŻNIENIA:

  1. Bijak Maja
  2. Góral Magdalena
  3. Grzesiak Magdalena
  4. Kania Gabrysia
  5. Kania Szymon
  6. Konopka Natalia
  7. Kowalski Bartek
  8. Lasak Nikola
  9. Lech Julia
  10. Obwiosło Magdalena
  11. Olejnik Aleksandra
  12. Olejnik Natalia
  13. Przeździk Amelia
  14. Seredyka Tomasz
  15. Soboń Kacper
  16. Szwej Julia
  17.Tkaczewski Patryk
  18. Ziętara Magdalena

   

  Wręczenie nagród odbędzie się w bibliotece o terminie poinformujemy telefonicznie
  Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach!

   

 • Czytamy, czytamy... :-)

  W dniu wczorajszym Gminną Bibliotekę Publiczną w Kozłowie odwiedzili uczniowie klasy 7b z opiekunem Panią Anną Grzelec. Wszyscy złożyli pracownikom biblioteki serdeczne życzenia na Nowy Rok 2018. Uczniowie czytali książki w czytelni, korzystali również z wypożyczalni z czego jesteśmy bardzo dumni. Na koniec obejrzeli ciekawy film związany z czytelnictwem.

   

  Dziękujemy i zapraszamy do korzystania z ciekawej literatury w bibliotece!