2022

Archiwum » 2022

 • Wesołych Świąt

 • Spotkania z książką w bibliotece. Tradycje wigilijne.

  KUTIA  - z greckiego kokos , czyli pestka ,ziarnko; potrawa powstaje z pszenicy, ziaren maku, rodzynek, orzechów i miodu, który łączy wszystkie składniki.Jest popularna na Ukrainie, Litwie, ale znamy ją też w Polsce.A jakich innych jeszcze potraw używamy, dowiedzieliśmy z książek i prezentacji przygotowanych przez Panie bibliotekarki.
  Wylosowano nagrody książkowe.

  Dziękujemy Pani Agnieszce i młodzieży za udział w zajęciach heart

   

 • Spotkania z książką w bibliotece. Tradycje wigilijne

  Podczas polskiej Wigilii dominują dania proste,czyli bezmięsne.Dopiero w pierwszy dzień świąt jemy wędliny  i pieczenie. A jakich potraw kosztuje się w tym czasie na świecie? Uczniowie dowiedzieli się od Pań Bożenek  bibliotekarek na dzisiejszym spotkaniu. Zostały również wylosowane nagrody książkowe.

  Dziękujemy Pani Asi i młodzieży za udział w spotkaniu heart

   

 • Świąteczne w bibliotece z Klubem Seniora

 • Mikołajki w bibliotece :)

  Dzieciaki po raz kolejny odwiedziły naszą bibliotekę.

   

  Świąteczne wyglądające maluchy wniosły dużo radości w tym magicznym dniu.Wierszyki i piosenki w ich wykonaniu otworzyły nie jedno zatroskane serduszko.
  Oj działo się działo,maluchy super heart

   

  Prezenty dla dzieci to głośne czytanie bajek przez Panie bibliotekarki oraz wtorkowe spektakle z bajką .smiley ZAPRASZAMY heart

   

 • Książki nie gryzą, połykają w całości

  2 grudnia 2022 r. w czytelni biblioteki kolejne spotkanie z naszymi czytelnikami.Panie bibliotekarki przygotowały prezentację poświęconą nowością książkowym. Uczniowie z wielką ochotą rozmawiali o książkach i ich zainteresowaniach.

   

  Wiele osób wypożyczyło nowości wydawnicze . Wszystko odbyło się w miłej atmosferze smiley Zapraszamy na kolejne spotkania wink

   

  ,, Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając..,,
  Cornelia Funke

   

 • Piękny spektakl dla dzieci. Kukiełki śliczne

 • Stowarzyszenie Przebiśnieg

  W naszej bibliotece odbyło się ciekawie spotkanie zorganizowane dla mieszkańców gminy. Więcej informacji na temat spotkania znajdziecie Państwo na stronie Stowarzyszenia Przebiśnieg smiley

   

 • Współpraca z KGW Rogów

  Młodzież ogląda prezentację o lesie i uczestniczy w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez Panie smiley

   

 • Spotkania z legendą dla starszych dzieci

  W gminnej bibliotece teatr lalek przedstawił dzieciom piękną legendę,,Koszyk z czystego srebra,,legenda przedstawia los sierot: Hanulki i Marcinka ,których Księżna Kinga otoczyła  opieką .Ukazana jest troska , wrażliwość i pomoc biednym. Piękna muzyka i starannie wykonane kukiełki  oddały klimat epoki średniowiecza.Dzieciaki super smileyheart

   

 • Spotkania z teatrem lalek :)

  heartheartheart

   

 • Bajkowe spotkania z teatrem

  Dzisiaj w bibliotece dzieciaki spędzili miło czas z teatrzykiem lalkowym z  Starego Sącza.Malucby były zachwycone bajką o Jasiu i Małgosi. Zabawa była znakomita smileyheart

   

 • 10 - lecie Klubu Seniora w Kozłowie

  12 listopada 2022 r, w bibliotece święto Klubu Seniora w Kozłowie.Magiczne popołudnie, piękne życzenia, piosenki, wiersze,kwiaty oraz świetna zabawa. Życzenia złożył Pan wójt gminy Jan Zbigniew Basa oraz zaproszeni goście.

   

 • 11 Listopada. Świętujemy w bibliotece

  Dzisiaj w bibliotece nasze maluchy zaprezentowały śliczny występ przygotowany z okazji Święta Niepodległości.

  Dziękujemy Pani Dorocie Wróblewskiej,Pani Agnieszce Bubak,Pani Marcie Nowak , Pani Ewelinie Partyce i Pani Agacie Bilskiej za krzewienie wartości patriotycznych przez młode pokolenie. Swoim zachowaniem,występem i strojem dajecie przykład prawdziwego patriotyzmu.

   

  Niech żyje Polska Niepodległa! Dziękujemy smiley

   

   

 • Jesienne spotkania z książką

  Super zabawa z książką.
  Dziękuję Pani Wioli i Marioli z aktywne uczestnictwo w zajęciach w bibliotece z młodzieżą heart

   

 • Spotkania z książką :)

  Dzisiaj po raz kolejny odbyło się spotkanie dzieci z klasy drugiej w czytelni biblioteki.Panie bibliotekarki prowadziły ciekawe zajęcia związane z historią powstania książki.Dzieci doskonale się bawiły w otoczeniu książek. Na zkonczenie przeczytano piękne fragmenty książki ,,Nela i sekrety dalekich lądów.

   

  Dziękujemy Pani Marii i Justynie oraz naszym dzieciakom za udział w zajęciach smiley Zapraszamy na kolejne aby czerpać radość z czytania wink

   


   

 • Zbiory naszej biblioteki wzbogaciły się o jesienne nowości. Zapraszamy do biblioteki i zachęcamy do czytania

  • Pracuj mądrze - o czym jest książka? Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi. Poznaj swoje naturalne predyspozycje oraz mocne strony, spraw, że praca stanie się przyjemnością i będzie przynosiła wymierne korzyści. Twoje życie jest w twoich rękach - tylko od ciebie zależy, czy zdecydujesz się na zmianę.
  • O przełamywaniu wewnętrznych oporów i niemarnowaniu własnego potencjału. Pewnie wiele razy słyszałaś, że powinnaś słuchać swojego wewnętrznego głosu. Jak się okazuje, nie zawsze jest to prawda!
  • Aby docenić otaczające nas rzeczy, najpierw trzeba je utracić. "Tysiąc pocałunków" to historia miłosna młodych ludzi, którzy od dziecka marzyli o wspólnym życiu. Po trudnym rozstaniu los ponownie postanowił spleść ich drogi.
  • Czy w świecie pełnym różnic jest miejsce na uczucia? On – Kacper – żołnierz jednostki specjalnej stacjonującej we Francji. Jego codzienność to przedzieranie się przez dżunglę w Gujanie Francuskiej, odbijanie zakładników, rozbijanie szajek przemytników. Życie żołnierza to jego praca i pasja

   

  Te i wiele innych pięknych książek czeka na Was zapraszamy! smiley


   

   

 • Jesiennie spotkania z książką :)

  "Bo po to przecież jestem,
  Żebyś mnie ujął w dłonie
  I czytał..."

   

  Ciekawe spotkanie młodzieży z klasy IV pod przewodnictwem Pani Ani Stępień,
  przygotowane przez bibliotekarki w naszej bibliotece.
  Dzieci udały się w podróż po bibliotece z przewodnikiem KSIĄŻKĄ.

   

   

 • Latarnicy w akcji. Wspaniałe spotkanie w bibliotece. Atmosfera super :)

 • Narodowe Czytanie 2022

  W bibliotece 3 września czytano Ballady i Romanse Adama Mickiewicza.

   

  Czytali dostojni goście: Pan Wójt Gminy Jan Basa z małżonką Elżbietą, Pani Przewodnicząca Rady Gminy w Kozłowie Teresa Florek, Pani Teresa Libera założycielka Klubu Seniora w Kozłowie, Pani Regina Cichopek, Pani Leokadia Latala, Pani Ewa Solarz, Pensjonariusze z Domu Opieki w Kepiu z Panią kierownik Anną Szyfko, Pani dyrektor GOK Elżbieta Kopeć, Pani Sołtys Wierzbicy Stanisława Myrda, Pani Danuta Lipińska z Koła Gospodyń z Rogowa, Pani Małgorzata Mazela nauczyciel, Pani Jolanta Koterwa nauczyciel, Pani Barbara Prusek czytelniczka oraz harcerze ze Szkoły Podstawowej w Kozlowie.

   

  Dziękuję za oprawę muzyczną naszym Panią Kasi Kornaś, Agnieszce Brychner z harcerzami i krakowiaczkami , Monice, Juli, Ali, Oliwi, Kindze i Malwinie.

   

  Dziękuję dyrekcji Szkoły Podstawowej, Panią z Kół Gospodyń, koleżanką i wszystkim którzy uczestniczyli w tak ważnym wydarzeniu jakim jest Narodowe Czytanie

   

  Do zobaczenia za rok. Pozdrawiam Bożena Tabor - dyrektor biblioteki

   

 • Zapraszamy na Narodowe Czytanie 2022!

 • Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego

  1 sierpnia przypada Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego, wystąpienia zbrojnego przeciwko wojskom niemieckim okupującym Warszawę zorganizowanego przez Armię Krajową w ramach akcji „Burza”.

  W trakcie dwumiesięcznych walk od 1 sierpnia do 3 października 1944 roku straty wojsk polskich wyniosły około 16 tysięcy zabitych i zaginionych, 20 tysięcy rannych i 15 tysięcy wziętych do niewoli. W wyniku nalotów, ostrzału artyleryjskiego, ciężkich warunków bytowych oraz masakr urządzanych przez oddziały niemieckie zginęło od 150 tysięcy do 200 tysięcy cywilnych mieszkańców stolicy. Na skutek walk powstańczych oraz systematycznego wyburzania miasta przez Niemców uległa zniszczeniu większość zabudowy lewobrzeżnej Warszawy, w tym setki bezcennych zabytków oraz obiektów o dużej wartości kulturalnej i duchowej.

  Powstanie Warszawskie uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Ze względu na jego tragiczne skutki, w szczególności olbrzymie straty ludzkie i materialne, kwestia zasadności decyzji o rozpoczęciu zrywu pozostaje nadal przedmiotem debat i gorących polemik.
  (źródło: Wikipedia)

   

  Ciekawe linki dotyczące Powstania Warszawskiego:

  Polskie Radio (mapa, filmy, wyznania świadków, artykuły, podcasty)

  Strona Muzeum Powstania Warszawskiego

  Muzeum Historii Polski

  Platforma edukacyjna Ministerstwa Edukacji

  Muzeum II Wojny Światowej (artykuł, krzyżówka, karta zadań)

  Kalendarium Powstania Warszawskiego

  Instytut Pamięci Narodowej

  Towarzystwo Przyjaciół Warszawy

  Wiek dwudziesty

  Stowarzyszenie Pamięci Powstania Warszawskiego (relacje świadków)

  Ciekawostki historyczne (wspomnienia)

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2019/08/02/kulami-go-wpol-przecieli-wstrzasajace-wspomnienia-pietnastoletniej-sanitariuszki-z-powstania-warszawskiego/

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2015/08/02/10-rzeczy-ktore-trzeba-wiedziec-o-powstaniu-warszawskim/

  https://ciekawostki.online/ciekawostki/565/o-powstaniu-warszawskim/

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2015/08/02/10-rzeczy-ktore-trzeba-wiedziec-o-powstaniu-warszawskim/

  https://ciekawostki.online/ciekawostki/565/o-powstaniu-warszawskim/
   

  Westiarki (wspomnienia)

  Przystanek historia (wspomnienia)

  Historia bez cenzury

   

   

 • Narodowe Czytanie 2022!

  Gminna Biblioteka Publiczna w Kozłowie zaprasza w dniu 3 września 2022 r. na Narodowe Czytanie.
  W tym roku będziemy czytać Ballady i romanse Adama Mickiewicza.
  Wszystkie osoby, które chciałyby czynnie zaangażować się w to święto czytelnictwa zapraszamy do zgłoszenia swojego udziału osobiście, telefonicznie bądź e-mailowo.

   

  Dane do kontaktu:
  Gminna Biblioteka Publiczna w Kozłowie, Kozłów 303
  tel. 41 384 10 30
  e-mail: biblioteka@kozlow.pl

   

  Serdecznie zapraszamy! heart

   


   

 • Dofinansowanie dla naszej biblioteki!!!

  Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dniu 11 lipca 2022 roku zaakceptował listę rankingową bibliotek uprawnionych do otrzymania dofinansowania w 2022 roku w ramach Kierunku interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.

   

  Wniosek Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozłowie został zaopiniowany pozytywnie i otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 7 000 zł.

   

 • Wakacje z biblioteką!

 • Klub Seniora świętuje ,, Dzień Mamy" w bibliotece

 • Laurka i kwiaty dla mojej mamy!

  W bibliotece odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci. Zajęcia prowadziła Pani Ewa Janczyk z pomocą bibliotekarek. Dzieciaki fantastycznie się bawiły przy wykonywaniu swoich prac dla kochanej mamy. Inspirację czerpały od Pani Ewy i swoich pomysłów.

   

  Dziękujemy i zapraszamy ponownie smileyheart

   

 • Mała książka - wielki człowiek. Dziękujemy za uczestnictwo i promowanie czytelnictwa :)

 • Wszystkie dzieci nagrodzone!

  W konkursie organizowanym przez naszą bibliotekę wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

  .Gratulujemy i życzymy uczestnikom aby w pokoju wkraczali w dorosłe życie.

   

  Niech panuje Pokój na Świecie.

   

 • Lekcja biblioteczna na temat wyboru zawodu w przyszłości

  16.05.2022 r. w bibliotece odbyła się pogadanka z uczniami z klasy VIII na temat wyboru zawodu w przyszłości.

   

  Panie bibliotekarki omówiły zawód bibliotekarza. Potem młodzież z Panią Anią Stępień przeszła do czytelni gdzie skorzystała z poradników znajdujących się w księgozbiorze podręcznym.

   

  Na koniec obejrzeli prace plastyczne przygotowane na konkurs Pokój na Świecie  Dziękujemy heart

   

 • Zajęcia edukacyjne dla uczniów na temat historii naszej biblioteki i największych bibliotek świata

  12.05.2022 r. w bibliotece odbyły się zajęcia edukacyjne dla uczniów z klasy V na temat historii naszej biblioteki i największych bibliotek świata.

   

  Uczniowie obejrzeli ciekawą prezentację o bibliotekach i książce. Mlodziez wczuła się w rolę bibliotekarzy obsługując czytelników przy pomocy pracowników biblioteki.

   

  Wszyscy wspaniale się rozumieli i doskonale bawili. Dziękujemy Pani Sabinie ,Pani Eli i oczywiście młodzieży heart

   

 • Spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską

  W dniu 11.05.2022 r. z okazji Święta bibliotek i bibliotekarzy odbyły się spotkania autorskie z Panią pisarka Magdaleną Zarębską smiley

   

  W spotkaniu brały udział wszystkie klasy l,ll i lll.

   

  Dziękujemy za miłą atmosferę i życzenia heart

   

 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

  XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzić będziemy od 8 do 15 maja 2022 roku. Hasłem tegorocznej edycji jest "Biblioteka - świat w jednym miejscu".

   

  Tydzień Bibliotek – organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – to ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek. Celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza.

   

  Co roku Tydzień Bibliotek odbywa się pod innym hasłem – do tej pory były to m.in. hasła “Znajdziesz mnie w bibliotece”, “Biblioteka. Oczywiście!”, “Zasmakuj w bibliotece”. W tym roku hasło brzmi: “Świat w jednym miejscu”. Autorką tegorocznego plakatu Tygodnia Bibliotek jest Agata Małecka.

   


   

 • Polska dla dzieci!

  W bibliotece odbyły się zajęcia dla dzieci z okazji świąt majowych.Panie bibliotekarki zapoznały dzieci z Elementarzem Małego Polaka.Maluchy w ciszy słuchały historyjek przygotowanych dla najmłodszych z okazji Święta Flagi i 3 Mają.Spotkaniu towarzyszyły filmiki edukacyjne i ciekawe zabawy. Wszystkim dziękujemy i zapraszamy na dalsze atrakcje kulturalne.

   

 • 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

   

   

  3 Maja 1791 roku, po rozpoczęciu obrad sejmu jeden z posłów opisał trudną sytuację międzynarodową Polski, Ignacy Potocki wezwał króla Stanisława Augusta, by „podał narodowi skuteczne lekarstwo”. Wówczas przedstawiono  projekt „Ustawy Rządowej”. W tej sytuacji wobec absolutnej przewagi zwolenników „Ustawy Rządowej”, król Stanisław August zaprzysiągł  Konstytucję 3 Maja 1791 roku, której ścisłymi twórcami byli: król Stanisław August Poniatowski, Hugo Kołłątaj oraz Ignacy Potocki.

  Kliknij tutaj, aby otworzyć multimedialną prezentację.

 • Co Ty możesz zrobić dla klimatu?

  W bibliotece przeprowadzono ciekawą lekcję


  ,,Chroń lasy sadź drzewo,,uczniowie rozmawiali o klimacie

  i jak pomóc naszej planecie".

   


   

 • Święto Ziemi w naszej bibliotece

  22.04.2022 r. w bibliotece odbyły się lekcje poświęcone ochronie naszej Ziemi.Uczniowie klas lV,V i VI ochoczo brali w nich udział.Zostala przygotowana prezentacja pod hasłem,, Inwestujemy w naszą planetę,,Po jej obejrzeniu uczniowie odczytali apel do ludzkości o ochronę naszej planety, oraz wzięli udział w pogadance z bibliotekarzami i nauczycielami.Na zakończenie Panie bibliotekarki zasadzily drzewko koło biblioteki jako inwestycję w naszą planetę.

   

  Dziękujemy wszystkim za piękny udział w tym święcie.

   

 • Gminna Biblioteka zaprasza dzieci na filmy edukacyjne z okazji Światowego Dnia Ziemi!

  Rozpoczynamy już 22 kwietnia o godzinie 10-tej.

   

  Zapraszamy!'

   

 • Wesołych Świąt!

 • Wspólne świętowanie w bibliotece

  W dniu 12.04.2022 r. naszą bibliotekę odwiedzili mili goście z Domu Pomocy Społecznej w Kepiu. Wszyscy w wielkim skupieniu obejrzeli film Triduum Paskalne. Potem odbyła się wspólna dyskusja na temat tradycji Wielkanocnych, oczywiście były życzenia i skoromny poczęstunek przygotowany przez Panie z biblioteki. Uroczystość umiliła mała wystawa prac Wielkanocnych wykonanych przez naszą czytelniczkę Panią Ewę, której serdecznie dziękujemy.

   

   

 • Pokaz perełek świątecznych :)

  Święta, święta. Nasza zaprzyjaźniona czytelniczka zorganizowała w bibliotece pokaz swoich perełek świątecznych.W przyszłym tygodniu na zajęciach bibliotecznych o tradycjach wielkanocnych dzieci dowiedzą się również jak udekorować stół świąteczny aby poczuć radość Świąt Wielkanocnych

   

  .heart Zapraszamy heart

   

 • W naszej bibliotece już świątecznie. Prace naszych kochanych dzieciaków :)

 • Nagrody wręczone za udział w konkursie plastycznym :)

 • Powitanie wiosny w bibliotece :-)

  24.03.2022 r. w naszej bibliotece odbył się dzień z teatrem lalkowym.W spotkaniu brałi udział dzieciaki ze szkoły w Kozłowie.Dzieci obejrzały pacynki i mogły osobiście zrobić sobie zdjęcia.Wszyscy byli bardzo zadowoleni z zabawy heart

   

 • Konkurs rozstrzygnięty!

  Kwiaty wykonane pięknie. Nagrody głównie otrzymują:


  1 - miejsce - Michał Janczyk.
  2 - miejsce - Izabela Baran.
  3 - miejsce - Julia Lech.

   

  Pozostale 3 osoby otrzymują wyróżnienia.Gratulujemy! heart

   


   

 • "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały Świat" - Konkurs plastyczny!

  Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci do konkursu plastycznego na plakat "Pokój na Świecie." Technika dowolna. Wszystkie prace będą nagrodzone oraz wystawione na wystawie poświęconej pokojowi na świecie.

  Na prace czekamy do 10 kwietnia 2022 r. Zapraszamy! smiley

   

 • Zapraszamy na kolejne spektakle teatralne. Jaś i Małgosia oraz Kocmoluszek! :-)

  Kochane słodziaki już w ten czwartek zapraszam na kolejne spektakle teatralne.

   

  Jaś i Małgosia oraz Kocmoluszek.

   

  Początek godzina 9.00. Czekamy smiley

   

 • Darmowe książki w języku ukraińskim do pobrania / Безкоштовні книжки

 • Podaruj książkę ukraińskim dzieciom!

 • Konkurs plastyczny dzieci z klasy trzeciej "Kwiaty dla Pań"

  heart Dzień Kobiet heart

   

  Zapraszamy do konkursu plastycznego dzieci z klasy trzeciej "Kwiaty dla Pań".

   

  Technika dowolna. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. laugh

   

 • Jak powstaje książka?

  Jak powstaje książka? Dzisiaj w naszej bibliotece odbyła się ciekawa lekcja jak powstaje książka? Uczniowie obejrzeli ciekawą prezentacje multimedialną na temat powstawania książki. Piękne przedstawili swoje pomysły ,brali udział w dyskusji z Paniami bibliotekarkami na temat książek.Lekcja przebiegła w miłej atmosferze.Zapraszamy na kolejne ciekawe spotkania z książką.

   

 • Dziękujemy Wszystkim Paniom za udział w zabawie walentynkowej!

  heart

  heart

 • Fotorelacja z dnia Babci i Dziadka - ciąg dalszy...

 • Fotorelacja z dnia Babci i Dziadka

 • Informacja!

 • Dzień Babci i Dziadka

 • Ferie w bibliotece!

 • Czytanie i promowanie literatury polskiej!

  Gminna Biblioteka zaprasza mamy do czytania i promowania literatury polskiej.

  Akcję rozpoczną mamy czytające swoim maluchom.

  Zachęcamy do udziału opiekunki z przedszkolakami.

   

  Na odważne mamy czekają nagrody smiley

   

 • Projekt "Mała Książka Wielki Człowiek"

  Gminna Biblioteka zaprasza dzieciaki z klasy zerówki po wyprawki

  w ramach projektu "Mała Książka Wielki Człowiek"